زندگی

 

غلبه بر Spam

بيل گيتز، رييس شركت مايكروسافت، قول داده است كه در دوسال آينده، مسله‌ي Spam از بين برود. بيل گيتز در گردهمآيي اقتصادي جهاني (WEF) اشاره كرده است كه به زودي راه كارهايي براي متوقف كردن اين مشكل، داده خواهد شد.

 

بيل گيتز، رييس شركت مايكروسافت، قول داده است كه در دوسال آينده، مسله‌ي Spam از بين برود. بيل گيتز در گردهمآيي اقتصادي جهاني (WEF) اشاره كرده است كه به زودي راه كارهايي براي متوقف كردن اين مشكل، داده خواهد شد.

بيل گيتز در ادامه گوگل را شركت مطرح خواند كه او را به ياد مايكروسافت در 20 سال پيش مي‌اندازد . او همچنين پيش بيني كرد كه تكنولوژي جستجوي مايكروسافت به زودي ديگر رقيبان خود را پشت سر خواهد نهاد.

بيل گيتز كه هم اكنون عضو ثابت نشت سالانه‌ي WEF ، كه به مديران و سياستمداران برجسته اختصاص دارد، است ابراز كرده، شركت مايكروسافت، در سال كذشته پيشرفت‌هاي چشم‌گيري در مقابله با Spam به دست آورده‌ است.

بيشتر نامه‌هايي كه دريافت مي‌كنيم از نشاني‌هاي فهرست دوستان خودمان در رايانه است. علت چيست؟

بيل گيتز در جواب گفته است: فيلترها نقش اثر گذاري در جدا كردن Spam ها، از ديگر نامه‌ها داشته و به اندازه‌ي زيادي اين كار را مي‌كنند. پست الكترونيكي نشان مي‌دهد كه حاوي چيزي است كه بايد باز شود و ممكن است Spam باشد. اما فرستندگان چنين نامه‌هايي به وسيله‌ي افزودن حرف‌هاي اتفاقي و بي محتوا در موضوع و جايگزين كردن تصاوير به جاي متن، كار خود را انجام داده و از آن‌جايي كه آنان بسيار حقه باز هستند، فيلترها تنها راه عملي‌ي مبارزه با Spam ها نيستند.

بيل گيتز: Spam را به زودي پشت سر خواهيم نهاد.

بيل گيتز در ادامه افزوده است كه فرستادن نامه براي دستگاه، كاريست ساده ، ولي ارسال تعداد زيادي Spam ، زمان بر و پر هزينه خواهد بود. او پيش بيني كرد كه در نهايت با پرداختن بهاي ناچيزي مشكل ياد شده، از بين مي‌رود و اين پول به هزينه‌ي خطر معروف خواهد شد. فرستندگان نامه‌هايي كه به عنوان Spam برگشت مي‌خورند، ناگزيرند جريمه پرداخت كنند. گفتني آنكه اين موضوع نبايد موجب خاطر پريشي‌ي ديگران شود زيرا نامه‌هاي حقيقي دريافت شده و مشكلي براي ارسال كنندگان خود، نخواهند آفريد.

گوگل در برابر مايكروسافت

در نشست يادشده، از بيل گيتز پرسيده‌اند كه به چه علت شركت مايكروسافت موقعيت خود را در زمينه‌ي جستجو در اينترنت از دست داده است ؟ او اقرار كرد كه بايد باور داشته باشد كه اگر چيزي در اين زمينه از دست داده‌اند، اشتباه آنان است.

بيل اشارده كرده كه اكنون پي برده‌ام كه راه كاري كه در اين رابطه ارائه داده بوديم، درست نبوده است.

استراتژي ما در مورد 80 درصد از query ها بسيار عالي بوده ولي ديگر موارد را ناديده گرفته‌ايم. او اشاره كرده است كه شركت مايكروسافت در مورد 80 درصد يادشده، بهتر از گوگل عمل كرده، اما گوگل هم به همان خوبي بوده است.

گوگل راه بهتري براي پيدا كردن اطلاعات مورد نياز كاربران مانند، بيماري‌هاي كمياب، سرگرمي‌ مورد علاقه و رستوران مخصوص، است. بيل گيتز به بهره‌ي هوشي‌ي بالاي كاركنان گوگل اشاره كرده و افزوده است كه مايكروسافت به زودي آنان را پشت سر خواهد نهاد.

به هر روي، در دهه‌ي آينده، محاسبات شخصي، به گونه‌يي كه امروز مي‌شناسيم، خنده دار خواهد بود. در دنياي محاسبات يكپارچه، همه چيز ديجيتال، قابل تغيير، شخصي و به دست آمده از نرم‌افزار است و نه سخت‌افزار.

تيم وبر

ترجمه: زهره اشرف

برگشت

کامپیوتر