زندگی

حافظه‌هاي تلفن‌هاي همراه در خطر هستند،
ويروس Cabir وارد انگليس شد
صنعت تلفن همراه براي مواجه با يك اپيدمي ويروسي آماده مي‌شود

 

 پس از كشف اولين نمونه‌هاي ويروس در گوشي‌هاي تلفن همراه در انگليس، ضرورت تلفن همراه براي مواجه با يك اپيدمي ويروسي در حوزه‌ي‌ اين فناوري خود را آماده مي‌كند.

به گزارش سرويس بين‌الملل ايسنا، مفسران نگران هستند كه اين ويروس‌ها حافظه‌هاي تلفن‌هاي همراه را مختل كرده و يا باعث تورم صورت‌حساب‌هاي تماس‌هاي تلفني شوند.

تاثير اين ويروس‌ها مي‌تواند شبيه به ويروس‌هاي رايانه‌يي باشد كه اغلب منجر به ميليون‌ها پوند خسارت مالي به سيستم‌ها در هر سال مي‌شوند.

در حالي كه اولين نمونه‌هاي ويروس Cabir سال گذشته در آمريكا و فيليپين ظهور يافت، به تازگي چندين مورد از اين ويروس در انگليس يافت شده است.

اين ويروس‌ها با فرستادن پيام‌هاي مداوم به گوشي‌ها شارژ باطري را تخليه مي‌كنند. ظاهرا هكرها در پي راهي بوده‌اند تا روش‌هاي مخربتري را كشف كنند.

Cabir مهمترين ويروس تلفن همراه است كه تاكنون شناسايي شده است. ويروس ديگري نيز كه در جايگاه دوم قرار مي‌گيرد Skulls نام دارد كه شكل يك جمجمه و دو استخوان (نماد خطر مرگ بر روي مواد سمي) را جايگزين تمام نماد‌ها و علامت‌هاي روي صفحه نمايش گوشي تلفن ‌كرده و خود را در قالب يك بازي يا يك درخواست بي‌خطر منتقل مي‌كند.

شركت‌هاي تلفن همراه شامل نوكيا و ويرجين اواخر اين هفته اعلام كردند كه به اعتقاد آن‌ها هيچ تهديد جدي براي شيوع ويروس‌ها در آينده نزديك وجود ندارد اما اقدامات پيشگيرانه و امنيتي را نيز انجام داده‌اند.